м. Київ, вул. Сім'ї Сосніних, 17

Пн. - Пт.: 9:00 - 18:00
UA
Головна / Технології / Будинки з ракушняка: переваги і недоліки

Будинки з ракушняка: переваги і недоліки

дом из ракушняка

Походження ракушняка повністю природне – черепашки молюсків, різні раковини відкладалися на дні, кришилися, і з часом спресовувалися під дією власної ваги в щільну масу.

Ракушняк – прекрасний і, що важливо, природний матеріал, який має відмінні показники міцності і легкості. Він не виділяє ніяких шкідливих людині речовин і чудово підходить для будівництва. Походження черепашника повністю природне – черепашки молюсків, різні раковини відкладалися на дні, кришилися, і з часом спресовувалися під дією власної ваги в щільну масу.

Цей чудовий матеріал не вимагає якої-небудь додаткової обробки – його досить розрізати на блоки потрібних параметрів і можна приступати до будівництва.

Черепашник зустрічається понад усе в тих регіонах, які граничать з морським берегом. Це і Крим, Одеська область і інші прибережні регіони. Ще одно популярна назва цього матеріалу – дагестанський камінь, тому що саме в Дагестані є великі поклади цього каменю.

У будівництві цей матеріал використовується досить давно, упродовж багатьох віків, але, в основному, в приморських регіонах. Така невелика поширеність цього каменю пояснюється тим, що транспортування на далекі відстані виявляється економічно невигідним.

Розглянемо деякі переваги черепашника перед іншими будівельними матеріалами:

 • Блок з черепашника може мати розміри 180 на 180 на 380 міліметрів. Це у декілька разів більше розмірів стандартної цеглини, що дозволяє набагато швидше зводити стіни. Також блоки з черепашника легкі і зручні в обробці.
 • Черепашник екологічно чистий, не виділяє ніяких шкідливих речовин. Крім того, просочений йодом і морською сіллю, він створить прекрасну морську атмосферу в приміщенні.
 • Черепашник відмінно протистоїть вогню. Він не горить взагалі, але при температурі більше 250 градусів кришиться.
 • Черепашник не пропускає радіацію, що є досить унікальною властивістю серед усіх будівельних матеріалів.
 • Черепашник містить велику кількість пір, що наділяє його низьким коефіцієнтом теплопровідності, а також хорошою звукоізоляцією.
 • За показником стійкості до морозу перевершує багато будівельних матеріалів, зокрема піно-, газоблоків і інше.
 • Черепашник відмінно протистоїть корозійним діям, тут не буває плісняви і грибків.
 • Черепашник відмінно піддається обробці при обробних роботах – штукатурка, шпаклівка.

Залежно від показників міцності:

 • М15. Характеризується жовтим насиченим кольором, має низький рівень міцності. З такого каменю не рекомендується будувати житлові будинки. Підходить для зведення огорож, сараїв і інших господарських будов.
 • М25. Міцніший тип черепашника, який можна використати для будівництва приватних будинків.
 • М35. Найміцніший тип черепашника з характерним білим відтінком.

З недоліків матеріалу відмітимо той факт, що зважаючи на пористість на нього не просто навісити яке-небудь важке устаткування, наприклад бойлер для води. Для такого кріплення необхідно використати рідкі анкери.

Саме по собі зведення стін з черепашника відбувається досить просто. Він легко пиляється і додатково обробляється сокирою. Але його нерівномірна структура може привнести до процесу зведення стіни деякі ускладнення. Наприклад, якщо прийнято рішення використати структуру черепашника в якості зовнішньої обробки, тоді процес підгонки блоків може зажадати додаткових зусиль.

Головний недолік черепашника – невелика здатність, що несе. З цього матеріалу неможливо будувати висотні будівлі, навіть якщо використати найщільніші сорти. Найвища будівля, допустима для будови з черепашника може мати три поверхи. Інший важливий недолік – це великий рівень водопоглинання. Із-за пористості і складу цього каменю він відмінно вбирає вологу, тому, зовнішні стіни будови необхідно додатково обробляти і покривати штукатуркою. Поки не буде виконана зовнішня обробка стін, не рекомендується переходити до внутрішніх робіт.

Незважаючи на ці недоліки, черепашник залишається відмінним будівельним матеріалом. Для будівництва частки будинку це відмінний матеріал. Будинки з якого стоять вже більше сотні років!

Контакти
contact

м. Київ, вул. Сім'ї Сосніних, 17

Пн. - Пт.: 9:00 - 18:00
Замовити дзвінок
map maker

Заповніть поля форми наш менеджер зв'яжеться з Вами

Ваші дані ніколи не будуть передані 3-м особам

Дайте відповідь на кілька питань менеджер KCK HOUSE запропонує Вам проекти будинків

Поверховість

Цокольний поверх

Площа

Матеріал стін

Віддаленість від Києва

Коли плануєте будівництво

Ваші дані ніколи не будуть передані 3-м особам

Дайте відповідь на кілька питань

Що проектуємо?

Площа будинку/приміщення?

Склад проекту:


Склад дизайн проекту для приміщення:

Ваші дані ніколи не будуть передані 3-м особам