м. Київ, вул. Сім'ї Сосніних, 17

Пн. - Пт.: 9:00 - 18:00
UA
Головна / Покрівля / Влаштування плоскої покрівлі: особливості

Влаштування плоскої покрівлі: особливості

Устройство плоской кровли

Плоскі покрівлі сьогодні стали набагато більш популярними, ніж ще десятиліття тому. Подібна затребуваність пов’язана в тому числі з тим, що в процесі зведення таких дахів штучні покрівельні покриття не використовуються. Обходиться така конструкція набагато дешевше в порівнянні з аналогами скатного типу.

Влаштування плоского даху приватного будинку має на увазі необхідність формування килима з покрівельних матеріалів на основі бітуму. Важливо, щоб пиріг плоского даху в результаті був максимально привабливим і еластичним, завдяки чому можна повноцінно компенсувати ймовірність деформації підстави внаслідок механічних та температурних впливів. З ними, як правило, доводиться час від часу стикатися в процесі експлуатації будівлі, цей фактор обов’язково враховується на такому етапі, як проектування будинків.

Основою для створення плоского даху зазвичай виступають теплоізоляційні матеріали, аналогічно використовуються стяжки з цементу або несучі плити перекриття.

Основні види плоских дахів

Найчастіше зустрічаються експлуатовані покрівлі, призначені для облаштування будівель, на поверхні яких планується розміщення предметів різного типу або вихід людей. Специфічною властивістю влаштування плоских покрівель з матеріалів, що наплавляються є необхідність укладання стяжки або жорсткої підстави безпосередньо на шар гідроізоляції – таким чином покрівельний пиріг виходить більш надійним.

Не експлуатований дах призначений для тих споруд, на поверхню яких люди виходити точно не будуть. Жорстка основа покрівельного пирога в цьому випадку не потрібно, так як будь-який вплив на поверхню зводиться до мінімуму. Якщо буде потрібно вийти на поверхню такого даху, то для забезпечення безпеки слід використовувати особливі трапи або містки, щоб навантаження розподілялося більш рівномірно.

Класичний дах покривається ще м’якою плоскою покрівлею. Монтаж влаштування плоскої покрівлі даного типу простий – пиріг її складається з підстави, досить жорсткої, з укладеними на неї тепло-, паро- та гідроізоляційних шарів. Утеплювачем в цьому випадку виступає мінеральна вата, додатково застосовуються бітумні рулонні матеріали.

Плоскі покрівлі інверсійного типу відрізняються від традиційних, розміщенням теплоізоляційного шару поверх гідроізоляції. Таким чином можна забезпечити захист матеріалів від впливу температурних перепадів, УФ-випромінювання та інших агресивних впливів.

Вентильовані покрівлі мають свої особливості складання пирога: перший шар його кріпиться на клей або спеціальні фіксатори, що запобігають утворенню вологи в утеплювачі. Додатково таку покрівлю захищають від тиску пара спеціальної повітряної порожнини, розміщеної між основою і покрівельним килимом.

Незалежно від того, про який тип покрівлі йдеться, всі вони влаштовані практично однаково: на основу укладається пароізоляція, після чого використовується ще два шари – тепло- і гідроізоляція плоского даху. Несучою основою в цьому випадку стає плита ЗБВ або стяжка, завдяки якій можна вирівняти поверхню по максимуму. Якщо влаштування плоскої експлуатованої покрівлі такий, що ухил даху становить не більше 15%, то і стяжка встановлюється на разжелобок, після чого її монтують на скати. В іншому випадку формування стяжки здійснюється в зворотному порядку.

Особливості покриття

Найчастіше використовуються мастики і рулонні матеріали. У першому випадку мова йде про склад, виготовлених на основі смол – еластичних і гідрофобних. Рулонні матеріали залишаються актуальними у всі часи, з їх допомогою формується плоска покрівля, що вирізняється відмінними технічними та експлуатаційними характеристиками. Таке покриття надійне, укладати його просто, якщо дотримуватися технології влаштування плоского даху. Вона відрізняється стійкістю до дії температурних перепадів.

Контакти
contact

м. Київ, вул. Сім'ї Сосніних, 17

Пн. - Пт.: 9:00 - 18:00
Замовити дзвінок
map maker

  Заповніть поля форми наш менеджер зв'яжеться з Вами  Ваші дані ніколи не будуть передані 3-м особам

   Дайте відповідь на кілька питань менеджер KCK HOUSE запропонує Вам проекти будинків

   Поверховість

   Цокольний поверх

   Площа

   Матеріал стін

   Віддаленість від Києва

   Коли плануєте будівництво


   Ваші дані ніколи не будуть передані 3-м особам

    Дайте відповідь на кілька питань

    Що проектуємо?

    Площа будинку/приміщення?

    Склад проекту:

    Склад дизайн проекту для приміщення:


    Ваші дані ніколи не будуть передані 3-м особам