м. Київ, вул. Сім'ї Сосніних, 17

Пн. - Пт.: 9:00 - 18:00
UA
Головна / Реконструкція / Реконструкція нежитлових будівель та приміщень

Реконструкція нежитлових будівель та приміщень

реконструкция нежилого помещения

Якщо фізична особа є власником нежитлової споруди або приміщення, йому необхідно знати, як грамотно узаконити його реконструкцію. Це дасть можливість надалі, без проблем оформляти різні документи для бізнес-ідей, пов’язаних з цим приміщенням, а також, при необхідності, дозволить швидко його продати як комерційну нерухомість.

Відповідно до законів, під час перепланування можна змінювати існуючу конфігурацію будівлі, але розширювати її площу, зводячи нові добудови та приміщення при цьому не дозволяється. При реконструкції нежитлового приміщення, будь-яку додаткову добудову, демонтаж стін або перенесення віконних отворів, треба обов’язково вносити в новий технічний паспорт.

При зміні таких приміщень, як офіси або магазини, не можна змінювати або реконструювати несучі стіни. Перед початком будь-яких робіт по реконструкції, важливо отримати офіційний дозвіл у відповідних органах. Інакше, таке узаконення надалі пройде в судовому порядку, що спричинить додаткову розтрату коштів та часу.

Що входить в реконструкцію нежитлового приміщення

Будь-яка реконструкція не передбачає зміни усієї площі будівлі. До подібних робіт можна віднести:

  • Перенесення або демонтаж стін і перегородок (якщо вони не є несучими);
  • Перенесення різного устаткування, такого як, санітарно-технічні прилади і електричне устаткування (у більшості випадків стосується офісів і магазинів, перероблених з квартир перших поверхів багатоповерхових будинків).

Набагато легше оформити папери в технічних органах на нежитлові приміщення, які коштують окремо, і не є частиною житлових будівель. Але щоб узаконити нерухомість, яку перевели з житлового фонду в нежитловий, знадобиться багато часу. У будь-якому випадку, необхідно сурово дотримуватися правил безпеки і інженерних норм.

Чи можна самовільно реконструювати нежитловий фонд

Якщо власник нежитлової будівлі не отримав дозволу на реконструкцію, таке перепланування вважатиметься незаконним, і надалі може привести до адміністративної або кримінальної відповідальності. Під час перевірки, власника споруди з незаконною реконструкцією можуть змусити повернути приміщення в колишній стан.

Щоб узаконити нежитлову будівлю треба обов’язково зробити наступне:

  1. Подати заяву у Бюро Технічної інвентаризації (БТІ). Після цього на об’єкт виїде технічний інженер, який зробить порівняння старої проектної документації, і зробить новий проект.
  2. Надати для співробітників БТІ план колишнього планування разом з технічним паспортом на нежитлову будівлю.
  3. Оновлений проект з архітектурними змінами подати в реєстраційну службу.

Після цього власник нежитлового фонду повинен отримати новий план, технічний паспорт, і юридично завірений документ, про безпечний стан усіх конструкцій, що підлягають переплануванню. Останній документ надасть гарантію того, що планована реконструкція не зашкодить, ні окремим приміщенням, ні споруді загалом.

Контакти
contact

м. Київ, вул. Сім'ї Сосніних, 17

Пн. - Пт.: 9:00 - 18:00
Замовити дзвінок
map maker

Заповніть поля форми наш менеджер зв'яжеться з Вами

Ваші дані ніколи не будуть передані 3-м особам

Ответьте на несколько вопросов специалист KSK House предложит Вам проекты домов

Этажность

Цокольный этаж

Площадь

Материал стен

Удаленность от Киева

Когда планируете строительство

Ваши данные никогда не будут переданы 3-м лицам

Ответьте на несколько вопросов

Что проектируем?

Площадь дома/помещения?

Состав проекта:


Состав дизайн проекта для помещения:

Ваши данные никогда не будут переданы 3-м лицам