м. Київ, вул. Сім'ї Сосніних, 17

Пн. - Пт.: 9:00 - 18:00
UA
Головна / Фундаменти / Утеплення фундаменту: особливості робіт

Утеплення фундаменту: особливості робіт

Утепление фундамента

Будівництво будинку – складний процес, в якому враховуються безліч параметрів. Всі роботи повинні проводитися з дотриманням норм, правил і вимог, регламентованих законом. Це важливо для безпечної експлуатації об’єкта. Крім того, проводиться безліч заходів для підвищення надійності всієї конструкції. Серед них – утеплення.

Для чого потрібна гідроізоляція і утеплення фундаменту

Фундамент є основою будь-якого будинку. На ньому тримаються всі інші його частини. Взимку вплив на конструкції відбувається більш жорстко: підвищена волога, низькі температури. Все це призводить до руйнування. Утеплення фундаменту приватного будинку дозволить уникнути перерахованих вище проблем і позбавить від цвілі й вогкості. Крім того, перепади температур діють руйнівно на основу будівлі.

Під час сильних морозів просочений вологою ґрунт розширюється, оскільки вода – той єдиний матеріал, який збільшується в обсязі при мінусових температурах. Ґрунт піднімається і виникає ризик руйнування фундаменту. На подібних ґрунтах встановлюють плити, які також потрібно ізолювати. Продумується це ще під час проектування будинку. Для тих же цілей перший поверх піднімається над рівнем землі, створюється підвальне приміщення, яке можна практично застосовувати.

Утеплення плити фундаменту дозволяє уникнути морозного здимання і розтріскування підлоги. Також завдяки заощадженню тепла знижується оплата за опалення будівлі. Ще одним плюсом є той факт, що на стінах не з’являється конденсат, а отже і цвіль.

Вибираючи матеріал для утеплення фундаментної плити, важливо враховувати наступні характеристики:

 • Висока механічна міцність, витримує підвищений тиск;
 • Низький показник водопоглинання;
 • Мінімальна теплопровідність.

Чи варто утеплювати цоколь фундаменту

Цоколь є тією частиною, яка з’єднує фундамент зі стінами і знаходиться місцями під землею. Це найбільш вразлива частина будинку, оскільки стикаючись з ґрунтом, страждає часто від заморозків і вологості. Утеплення та оздоблення цоколя важливе для кожної споруди, допомагаючи захищати його від вологи та холоду.

Якщо провести утеплення цоколя з середини, то це не допоможе захистити від морозу і конструкція може тріснути, а це вплине на міцність будівлі. Тому важливо проводити утеплення зовні. Якщо є підвал, то він стане теплішим, а термін експлуатації будівлі зросте.

Якщо фундамент не захищений, то він обов’язково буде охолоджуватися. Адже конструкція складається із залізобетону. Холод легко перейде і на інші її частини, що призведе до втрати тепла всього будинку, навіть якщо біля стін і стель буде окрема ізоляція. Тому дуже важливо проводити утеплення фундаменту будинку зовні. Правильно підібравши теплоізоляційні матеріали, можна заощадити до 25% тепла.

Утеплення відмостки будинку – важливий пункт щодо збереження цілісності будівлі. Це невеликий бетонний пояс навколо конструкції, який покликаний захищати фундамент від протікання води. Згодом вода, яка потрапляє на землю почне розпушувати землю навколо будівлі і проникати до фундаменту, позбавляючи його стійкості і надійності. Тому відмостка важлива для кожної споруди і її теж потрібно захищати, щоб вона не замерзала і не таяла під час морозів, тим самим створюючи надмірний тиск на основу. Особливо небезпечно це при рухливих ґрунтах, які здатні вбирати багато вологи. При заливці і зміцненні фундаменту обов’язково враховуються особливості земельної ділянки.

Теплоізоляція фундаменту, цоколя і відмостки – важливий захід щодо збереження надійності конструкції. Утеплення основи вже побудованого будинку, дозволяє йому прослужити довше і краще зберігати тепло. Вартість робіт обійдеться набагато дешевше, ніж відновлення зруйнованих конструкцій в результаті відсутності теплоізоляційного захисту.

Контакти
contact

м. Київ, вул. Сім'ї Сосніних, 17

Пн. - Пт.: 9:00 - 18:00
Замовити дзвінок
map maker

  Заповніть поля форми наш менеджер зв'яжеться з Вами  Ваші дані ніколи не будуть передані 3-м особам

   Дайте відповідь на кілька питань менеджер KCK HOUSE запропонує Вам проекти будинків

   Поверховість

   Цокольний поверх

   Площа

   Матеріал стін

   Віддаленість від Києва

   Коли плануєте будівництво


   Ваші дані ніколи не будуть передані 3-м особам

    Дайте відповідь на кілька питань

    Що проектуємо?

    Площа будинку/приміщення?

    Склад проекту:

    Склад дизайн проекту для приміщення:


    Ваші дані ніколи не будуть передані 3-м особам