м. Київ, вул. Сім'ї Сосніних, 17

Пн. - Пт.: 9:00 - 18:00
UA
Головна / Опалення будинку / Електричні конвектори для обігріву будинку

Електричні конвектори для обігріву будинку

Электрические конвектора для обогрева дома

У зв’язку з постійно зростаючими цінами на газ, прилади для опалення приміщень, що працюють від електрики, набирають в наш час особливу популярність.

Серед поширених приладів, які допомагають встановлювати і зберігати оптимальну температуру всередині приміщень, можна виділити електричні конвектори.

Як влаштований електричний конвектор, і за яким принципом він працює

Конвектори, що працюють від мережі, мають плоску форму корпусу, і на вигляд схожі на звичайний масляний обігрівач

Такі агрегати можна прикріпити на стіну, на рівні 10-15 сантиметрів від підлоги. Існують підлогові моделі електричних конвекторов, які можуть пересуватися на коліщатках.

Корпус подібного приладу оснащений однією або двома гратами, що знаходяться у верхній і нижній частині корпусу. Тен, вмонтований всередині приладу, обернуть в алюмінієвий кожух, а також має пластини, що розподіляють тепло. Тен, що нагрівається, оснащений згуртованою сталевою нержавіючою трубкою з магнезітной засипкою.

Такий тен може нагрітися до температури 1000С,, хоча на стінках приладу температура досягає лише 60-65С, що є абсолютно безпечним для людини. Датчик, який знаходиться всередині приладу, контролює рівень заданої температури, і при перегріві апарату, автоматично вимикає його

Випускаються моделі цих електрообігрівачів, з підвищеним захистом від вологи. Їх можна упевнено встановлювати в приміщення, де вологість повітря особливо висока.

Принцип роботи електричного конвектора грунтується на процесі конвекції. Крізь грати, що знаходяться внизу, проходить холодне повітря і проходить в тен. Радіатор тена розігріває повітря до заданої температури, і випускає його через грати згори. Зробивши кругообіг за об’ємом приміщення, охолоджене повітря опускається, і знову потрапляє через нижні грати всередину конвектора, після чого процес повторюється.

Сучасні моделі конвекторов оснащені вбудованим термостатом, який контролює виставлену температуру в приміщенні. Такі прилади працюють абсолютно безшумно, оскільки не мають вентилятора.

Достоїнства і недоліки електричних конвекторов

Серед плюсів, які можна поставити на користь вибору електричного конвектора, виділяють наступні:

 • Зручність використання і простота його монтажу;
 • Тривалість терміну безперебійної експлуатації (близько 15 років і більше);
 • Простота відходу (чищення від пилу);
 • Прийнятна вартість приладу;
 • Автоматичний контроль температури і просте програмування;
 • Відсутність шуму (окрім тихого клацання виключення і включення);
 • До 95 ПД (високий показник);
 • Миттєвий нагрів приміщення через декілька хвилин після включення приладу (тен нагрівається до максимуму вже через 30 секунд після включення).

Серед недоліків можна відмітити:

 • Витрата електроенергії (показник також залежить від тепловтрат самого приміщення);
 • Не підходить для основного обігріву будівель і приміщень з дуже великою площею;
 • Поступове зниження опалювальних властивостей упродовж постійного використання;
 • Утворення пересушеного повітря всередині приміщення, що обігрівається.

Різновиди электроконвекторов

Усі електричні конвектори можна класифікувати за типом розміщення і габаритами. Виходячи з того, можна виділити дві основні групи:

 • Підлогові конвектори (мають висоту близько 20 см);
 • Настінні конвектори (мають висоту близько 65 см).

У високих настінних конвекторах усередині знаходиться тен, який має більшу потужність і може швидше нагрівати повітря, чим підлоговий прилад. У великих настінних конвекторах робиться так звана “пічна тяга”, яка впливає на прискорений теплообмін всередині приміщення. Вага електричного конвектора настінного типу може коливатися від 3 до 9 кг, залежно від потужності радіатора і габаритів самого приладу.

Перевага підлогових конвекторов в їх властивостях. Такі прилади, з маленькою висотою (до 20 см) і великою шириною (від 30 до 300 см), із-за меншої інтенсивності роботи тэна, більше рівномірно прогрівають приміщення. Таке прогрівання в основному спрямоване на нижні шари повітря, що є дуже комфортним для людини. Але мінусом такого типу приладу можна назвати те, що на нього можна наштовхнутися при пересуванні по кімнаті. Тому в деяких плануваннях кімнат для установки таких конвекторов передбачаються спеціальні ніші в підлозі, які можна закрити гратами.


Рекомендація від компанії KCK HOUSE: якщо Ви плануєте використання електричних конвекторів в своєму майбутньому будинку, то слід цей момент обговорити ще на етапі розробки індивідуального проекту будинку. В такому випадку архітектор зможе передбачити зручне розташування електричних ліній і розеток.

Контакти
contact

м. Київ, вул. Сім'ї Сосніних, 17

Пн. - Пт.: 9:00 - 18:00
Замовити дзвінок
map maker

Заповніть поля форми наш менеджер зв'яжеться з Вами

Ваші дані ніколи не будуть передані 3-м особам

Дайте відповідь на кілька питань менеджер KCK HOUSE запропонує Вам проекти будинків

Поверховість

Цокольний поверх

Площа

Матеріал стін

Віддаленість від Києва

Коли плануєте будівництво

Ваші дані ніколи не будуть передані 3-м особам

Дайте відповідь на кілька питань

Що проектуємо?

Площа будинку/приміщення?

Склад проекту:


Склад дизайн проекту для приміщення:

Ваші дані ніколи не будуть передані 3-м особам