м. Київ, вул. Сім'ї Сосніних, 17

Пн. - Пт.: 9:00 - 18:00
UA
Головна / Проектування та архітектура / Вогнезахист бруса і дерева в будівництві

Вогнезахист бруса і дерева в будівництві

Огнезащита бруса и дерева в строительстве

Серед основних ризиків використання у будівництві деревини, це її здатність швидко спалахувати. Тому для того, щоб розв’язати цю проблему, сучасні технології представили ринку нові склади, під назвою “антипирени”.

Натуральне дерево, як будівельний матеріал, притягає практично кожного. Конструкції або обробка з деревини це не лише красиво, але і екологічно безпечно і довговічно. Але серед основних ризиків використання у будівництві деревини, це її здатність швидко спалахувати. Тому для того, щоб розв’язати цю проблему, сучасні технології представили ринку нові склади, під назвою “антипирени”.

Інформація про їх властивості криється вже в самій назві, що буквально означає “проти” (anti) “вогню” (руr). Антипирени – речовина, яку можна додавати в органічні будматеріали для їх вогнезахисту.

До складу антипиренов входять:

  • Хімікати, що уповільнюють горіння;
  • Стабілізатори (що обмежують витрату речовин, які уповільнюють горіння);
  • Синергисти (з’єднання, що посилюють властивості уповільнювачів горіння).

Якщо говорити про принцип дії антипиренов, то ці речовини можна ділити на дві групи:

  1. Ті, що сприяють підвищенню температури плавлення (мають в складі легкоплавкі солі). Завдяки властивостям такої групи антипиренов температура буде спрямована на розплавлення самої речовини для захисту. У такому разі, час загоряння самої деревини значно зволікається. Це дає можливість виграти час для вжиття необхідних заходів для гасіння.
  2. Ті, які завдяки виділенню не горючих газів знижують рівень кисню в повітрі, міняючи, таким чином, його склад. Оскільки для розвитку полум’я треба певну кількість кисню, при його відсутності джерело займання поступово згасає.

Застосовуючи в комплексі обидві групи, можна добитися надійного захисту дерев’яної конструкції. Елементи антипиренов знаходяться у фарбах, лаках, паст, просочень і різних мастик для дерева.

Як застосовуються

Для того, щоб зробити просочення деревини, може бути недостатньо звичайної кисті або валика. Для того, щоб антипірен повністю виправдав поставлене перед ним завдання, елементи дерев’яної конструкції занурюють в таку рідину, або наносять її під певним тиском. Деякі виробники продають просочений матеріал.

В процесі будівництва будинку, негорючий лак або фарба, яка є таким вогнезахисним складом, може бути нанесена за допомогою валика або пульверизатора. Хоча таке просочення не буде ідеально надійним, оскільки деякі вузли, будуть незахищеними, все ж певний захист забезпечується.

В умовах виробництва дерев’яні заготівлі просочують вогнезахисною речовиною за рахунок дифузії – вимочування під тиском або в автоклаві. У простіших умовах, як наприклад, на будмайданчику, теж можна вимочити деревину у ванні з речовиною для захисту, але цей процес триваліший.

Антипірен, який нанесений на дерево під тиском, може проникнути глибоко всередину, заповнивши навіть найдрібніші пори. Тому пиломатеріал, оброблений саме таким способом можна з упевненістю назвати трудногорючим.

Для того, щоб захистити різні синтетичні полімери, антипирени застосовують ще на стадії їх отримання. Що стосується готових синтетичних полімерних виробів, їх можна просочити тільки при переробці.

Якщо ви вибираєте вогнезахисну речовину для своєї конструкції з деревини, обов’язково звернете увагу на наступні моменти:

  • Чи має вогнезахисний матеріал відповідний сертифікат, в якому має бути внесена уся інформація відносно властивостей і складу;
  • До якої групи захисту відноситься речовина – першою (з допустимою втратою до 9% маси) або другою (з допустимою втратою до 25% маси);
  • Який спосіб обробки цією речовиною підходить для дерев’яних конструкцій;
  • Наскільки тривалий термін служби цієї речовини;
  • Який рівень прозорості

Дуже часто, виробники антипиренов додають до складу засобу різні антисептичні речовини. Такий засіб можна назвати вогнібіозахисним. Але досвід і практика показує, що подібні засоби з подвійною дією, можуть бути менш надійними, чим засоби з вузьконаправленою дією.

Контакти
contact

м. Київ, вул. Сім'ї Сосніних, 17

Пн. - Пт.: 9:00 - 18:00
Замовити дзвінок
map maker

Заповніть поля форми наш менеджер зв'яжеться з Вами

Ваші дані ніколи не будуть передані 3-м особам

Ответьте на несколько вопросов специалист KSK House предложит Вам проекты домов

Этажность

Цокольный этаж

Площадь

Материал стен

Удаленность от Киева

Когда планируете строительство

Ваши данные никогда не будут переданы 3-м лицам

Ответьте на несколько вопросов

Что проектируем?

Площадь дома/помещения?

Состав проекта:


Состав дизайн проекта для помещения:

Ваши данные никогда не будут переданы 3-м лицам
{ "@context": "https://schema.org", "@type": "BreadcrumbList", "itemListElement": [{ "@type": "ListItem", "position": 1, "name": "KCK House", "item": "https://kskhouse.com.ua/" },{ "@type": "ListItem", "position": 2, "name": "Энергоэффективные дома 🏡", "item": "https://kskhouse.com.ua/special-projects/" },{ "@type": "ListItem", "position": 3, "name": "Строительство под ключ 🔑", "item": "https://kskhouse.com.ua/doma-iz-kirpicha-price/" }] }