м. Київ, вул. Сім'ї Сосніних, 17

Пн. - Пт.: 9:00 - 18:00
UA
Головна / Проектування та архітектура / Конвектори як варіант опалення

Конвектори як варіант опалення

Конвектори як варіант опалення

У зв’язку з постійно зростаючими цінами на газ, прилади для опалення приміщень, що працюють від електрики, набирають в наш час особливу популярність.

Серед поширених приладів, які допомагають встановлювати і зберігати оптимальну температуру всередині приміщень, можна виділити електричні конвектори.

Як влаштований електричний конвектор, і за яким принципом він працює

Конвектори, що працюють від мережі, мають плоску форму корпусу, і на вигляд схожі на звичайний масляний обігрівач

Такі агрегати можна прикріпити на стіну, на рівні 10-15 сантиметрів від підлоги. Існують підлогові моделі електричних конвекторов, які можуть пересуватися на коліщатках.

Корпус подібного приладу оснащений однією або двома гратами, що знаходяться у верхній і нижній частині корпусу. Тен, вмонтований всередині приладу, обернуть в алюмінієвий кожух, а також має пластини, що розподіляють тепло. Тен, що нагрівається, оснащений згуртованою сталевою нержавіючою трубкою з магнезітной засипкою.

Такий тен може нагрітися до температури 1000С,, хоча на стінках приладу температура досягає лише 60-65С, що є абсолютно безпечним для людини. Датчик, який знаходиться всередині приладу, контролює рівень заданої температури, і при перегріві апарату, автоматично вимикає його

Випускаються моделі цих електрообігрівачів, з підвищеним захистом від вологи. Їх можна упевнено встановлювати в приміщення, де вологість повітря особливо висока.

Принцип роботи електричного конвектора грунтується на процесі конвекції. Крізь грати, що знаходяться внизу, проходить холодне повітря і проходить в тен. Радіатор тена розігріває повітря до заданої температури, і випускає його через грати згори. Зробивши кругообіг за об’ємом приміщення, охолоджене повітря опускається, і знову потрапляє через нижні грати всередину конвектора, після чого процес повторюється.

Сучасні моделі конвекторов оснащені вбудованим термостатом, який контролює виставлену температуру в приміщенні. Такі прилади працюють абсолютно безшумно, оскільки не мають вентилятора.

Достоїнства і недоліки електричних конвекторов

Серед плюсів, які можна поставити на користь вибору електричного конвектора, виділяють наступні:

 • Зручність використання і простота його монтажу;
 • Тривалість терміну безперебійної експлуатації (близько 15 років і більше);
 • Простота відходу (чищення від пилу);
 • Прийнятна вартість приладу;
 • Автоматичний контроль температури і просте програмування;
 • Відсутність шуму (окрім тихого клацання виключення і включення);
 • До 95 ПД (високий показник);
 • Миттєвий нагрів приміщення через декілька хвилин після включення приладу (тен нагрівається до максимуму вже через 30 секунд після включення).

Серед недоліків можна відмітити:

 • Витрата електроенергії (показник також залежить від тепловтрат самого приміщення);
 • Не підходить для основного обігріву будівель і приміщень з дуже великою площею;
 • Поступове зниження опалювальних властивостей упродовж постійного використання;
 • Утворення пересушеного повітря всередині приміщення, що обігрівається.

Різновиди электроконвекторов

Усі електричні конвектори можна класифікувати за типом розміщення і габаритами. Виходячи з того, можна виділити дві основні групи:

 • Підлогові конвектори (мають висоту близько 20 см);
 • Настінні конвектори (мають висоту близько 65 см).

У високих настінних конвекторах усередині знаходиться тен, який має більшу потужність і може швидше нагрівати повітря, чим підлоговий прилад. У великих настінних конвекторах робиться так звана “пічна тяга”, яка впливає на прискорений теплообмін всередині приміщення. Вага електричного конвектора настінного типу може коливатися від 3 до 9 кг, залежно від потужності радіатора і габаритів самого приладу.

Перевага підлогових конвекторов в їх властивостях. Такі прилади, з маленькою висотою (до 20 см) і великою шириною (від 30 до 300 см), із-за меншої інтенсивності роботи тэна, більше рівномірно прогрівають приміщення. Таке прогрівання в основному спрямоване на нижні шари повітря, що є дуже комфортним для людини. Але мінусом такого типу приладу можна назвати те, що на нього можна наштовхнутися при пересуванні по кімнаті. Тому в деяких плануваннях кімнат для установки таких конвекторов передбачаються спеціальні ніші в підлозі, які можна закрити гратами.

Контакти
contact

м. Київ, вул. Сім'ї Сосніних, 17

Пн. - Пт.: 9:00 - 18:00
Замовити дзвінок
map maker

Заповніть поля форми наш менеджер зв'яжеться з Вами

Ваші дані ніколи не будуть передані 3-м особам

Ответьте на несколько вопросов специалист KSK House предложит Вам проекты домов

Этажность

Цокольный этаж

Площадь

Материал стен

Удаленность от Киева

Когда планируете строительство

Ваши данные никогда не будут переданы 3-м лицам

Ответьте на несколько вопросов

Что проектируем?

Площадь дома/помещения?

Состав проекта:


Состав дизайн проекта для помещения:

Ваши данные никогда не будут переданы 3-м лицам
{ "@context": "https://schema.org", "@type": "BreadcrumbList", "itemListElement": [{ "@type": "ListItem", "position": 1, "name": "KCK House", "item": "https://kskhouse.com.ua/" },{ "@type": "ListItem", "position": 2, "name": "Энергоэффективные дома 🏡", "item": "https://kskhouse.com.ua/special-projects/" },{ "@type": "ListItem", "position": 3, "name": "Строительство под ключ 🔑", "item": "https://kskhouse.com.ua/doma-iz-kirpicha-price/" }] }