м. Київ, вул. Сім'ї Сосніних, 17

Пн. - Пт.: 9:00 - 18:00
UA
Головна / Проектування та архітектура / Коли розбивається лампочка

Коли розбивається лампочка

Коли розбивається лампочка

Вірогідність того, що крихке скло колби лампи може розбитися, дуже велика, і ртутні пари легко можуть проникнути в приміщення. Які ж дії необхідно зробити в подібному випадку?

Останнім часом значно зросли об’єми реалізації енергозбережних лампочок. Економічна вигода використання їх очевидна, і дає значну економію електроенергії. Проте, якщо енергозбережна лампа розбивається, то з’являється загроза здоров’ю для жителів квартири або будинку. Основна небезпека полягає в тому, що скляна колба лампи містить ртуть невеликої концентрації.

Ця речовина має перший клас небезпеки. У разі, якщо ртуть досягає великого рівня концентрації – це створює смертельно небезпечні умови для людини.

Вірогідність того, що крихке скло колби лампи може розбитися, дуже велика, і ртутні пари легко можуть проникнути в приміщення. Які ж дії необхідно зробити в подібному випадку?

Одна енергозбережна лампа має близько трьох міліграм ртуті, що раз в 800 менше, ніж в градуснику. Тому, немає причин для великої паніки. Погіршення здоров’я може настати тоді, коли уся ртуть з лампочки, якимсь чином, потрапляє всередину організму. Але такого щільного контакту з лампочкою не буває, тим більше, якщо лампочка була розбита у вимкненому стані.

Металевий сплав амальгами, який містить ртуть, при вимкненій лампі не дає можливості поширення пари ртуті в приміщення. Проте, щоб уникнути ризикованих ситуацій для здоров’я, необхідно застосовувати відповідні заходи. В першу чергу, необхідно відкрити вікна і провітрити кімнату. Упродовж 15 хвилин в кімнаті ніхто не повинен знаходитися, у тому числі домашні тварини і птахи.

Для того, щоб прибрати залишки розбитої лампи, потрібно:

  • Надіти рукавички;
  • Надіти респіратор або тканинну пов’язку;
  • Підготувати для прибирання осколків скотч і вологу мочалку;
  • Підготувати пакет і ганчірку.

За допомогою вказаних засобів залишки розбитої енергозбережної лампи збираються в пакет і щільно закриваються. У цей пакет викидають і усі використані підручні засоби. Не рекомендується в таких випадках користуватися пилососом і віником, оскільки на них утримуватимуться пари ртуті. Після того, як залишки розбитої лампочки будуть поміщені в пакет, кімната обробляється побутовими хлорвмісними препаратами, у тому числі і білизною.

Можна також застосувати содовий або йодний розчин. Будь-який з таких розчинів треба нанести на поверхню, де була розбита лампа, на 7-8 годин, і після чого змити теплою мильною водою.

Одяг, в якому людина прибирала подібне сміття, підлягає утилізації або спеціальному чищенню. Пакет із залишками розбитої енергозбережної лампи і предметів прибирання, категорично забороняється викидати в загальний сміттєвий ящик. Цей тип сміття підлягає здачі в пункт прийому спеціальних відходів або в спеціальні контейнери, наявні на деяких промислових підприємствах.

Якщо лампочка розбилася на килимовому покритті, то килим виносять на вулицю, вибивають і провітрюють впродовж декількох днів. Залишки осколків також утилізували, і здають в приймальний пункт небезпечних видів відходів. Бувають випадки, коли енергозбережна лампочка розбивається на диван. Тоді необхідно скористатися послугами фахівців і проаналізувати на зміст ртуть. У будь-якому випадку, з метою відвертання можливих негативних наслідків для здоров’я вимагається зробити професійну чистку дивана.

Контакти
contact

м. Київ, вул. Сім'ї Сосніних, 17

Пн. - Пт.: 9:00 - 18:00
Замовити дзвінок
map maker

Заповніть поля форми наш менеджер зв'яжеться з Вами

Ваші дані ніколи не будуть передані 3-м особам

Ответьте на несколько вопросов специалист KSK House предложит Вам проекты домов

Этажность

Цокольный этаж

Площадь

Материал стен

Удаленность от Киева

Когда планируете строительство

Ваши данные никогда не будут переданы 3-м лицам

Ответьте на несколько вопросов

Что проектируем?

Площадь дома/помещения?

Состав проекта:


Состав дизайн проекта для помещения:

Ваши данные никогда не будут переданы 3-м лицам
{ "@context": "https://schema.org", "@type": "BreadcrumbList", "itemListElement": [{ "@type": "ListItem", "position": 1, "name": "KCK House", "item": "https://kskhouse.com.ua/" },{ "@type": "ListItem", "position": 2, "name": "Энергоэффективные дома 🏡", "item": "https://kskhouse.com.ua/special-projects/" },{ "@type": "ListItem", "position": 3, "name": "Строительство под ключ 🔑", "item": "https://kskhouse.com.ua/doma-iz-kirpicha-price/" }] }